Fotbaliștii CSM Roman au învins liderul

Home

pascani20 fotbalÎn acest weekend s-au desfășurat meciurile etapei a șasea a Ligii a 3-a de fotbal, seria I. În cadrul acestei runde, CSM Petrotub a evoluat vineri, 7 octombrie, de la ora 15.00, pe teren propriu, în fața ocupantei primului loc al clasamentului înaintea acestei etape, Atletico Vaslui. Fotbaliștii romașcani s-au impus cu scorul de 2-1. Golurile au fost marcate de Mădălin Popa, în minutul 7, și Andrei Florean, în minutul 10, pentru romașcani, în timp ce pentru oaspeți a punctat Hany Ragab, în minutul 57. A fost prima victorie pentru CSM Roman în ultimele cinci etape, în urma căreia echipa a părăsit subsolul clasamentului și a urcat pe poziția a zecea.

În cadrul etapei a șasea a seriei I a Ligii a 3-a s-au mai înregstrat rezultatele: Aerostar Bacău – AFC Hărman 1-1, Olimpia Râmnicu Sărat – Metalosport Galaţi 3-0, SC Bacău – Ştiinţa Miroslava 2-2, Sporting Lieşti – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-0, Olimpic Cetate Râşnov – AFC Odorheiu Secuiesc 1-1, Sportul Chiscani – Avântul Valea Mărului 3-2. CSM Paşcani a stat.

Etapa viitoare, CSM Roman va întâlni, pe teren propriu, Olimpia Râmnicu Sărat.

1 Sporting Lieşti 6 4 1 1 10-2 13
2 Atletico Vaslui 6 4 0 2 14-6 12
3 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 5 3 2 0 4-1 11
4 AFC Hărman 5 3 1 1 9-3 10
5 Olimpia Râmnicu Sărat 6 3 1 2 9-6 10
6 Ştiinţa Miroslava 6 3 1 2 9-7 10
7 Metalosport Galaţi 5 3 1 1 4-3 10
8 SC Bacău 6 2 2 2 12-9 8