Articol publicat în data de: lun, 20 Feb 2012

Tiberiu Venghiac s-a clasat al cincilea la naționale

Săritorul în înălțime Tiberiu Venghiac, de la Clubul Atletic Roman, s-a clasat pe locul al cincilea la Campionatul Național de Atletism al juniorilor 1, concurs desfășurat în Capitală la sfîrșitul săptămînii trecute.

De altfel, Venghiac a fost și singurul reprezentant al Romanului la naționale. Tiberiu a avut o cea mai bună săritură de 1,95 metri, reușită din a treia încercare.

Proba a fost cîștigată detașat de Mihai Anastasiu, de la Steaua București, cu o săritură de 2.21 metri, prilej cu care a stabilit și un nou record național al juniorilor 1.

La întreceri au participat 352 de sportivi.

Lasă un comentariu

XHTML: Html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>