Prima paginăSport

Medalii pentru sportivii romașcani, la Finala Cupei României pentru cadeți la box

În perioada 10-16 mai, o delegație a secției Box a CSM Roman a participat, la Arad, la Finala Cupei României pentru cadeți (masculin).

Lotul romașcan a fost compus din: Renato Nica (categoria 50 de kilograme), Eduard Stoica (52 de kilograme), Marc Antonio Gogu (65 de kilograme), Nicolae Mandache (76 de kilograme) și a fost pregătit și coordonat de antrenorul Radu Otcuparu.

La acest turneu, sportivii romașcani au obținut următoarele rezultate: Renato Nica – locul al III-lea și medalie de Bronz (categoria 50 de kilograme); Eduard Stoica – locul al II-lea și medalie de argint (52 de kilograme); Marc Antonio Gogu – locul al III-lea și medalie de Bronz (65 de kilograme); Nicolae Mandache – locul al II-lea și medalie de argint (76 de kilograme).