Articol publicat în data de: sâm, 24 Mar 2012

O nouă înfrîngere pentru juniorii B

Echipa de fotbal, juniori B, a LPS Roman a pierdut și cei de al doilea meci, 0-3 cu CSMS Iași, din partea a doua a campionatului național, seria I, grupa locurilor I-VI.

Astfel, șansele fotbaliștilor romașcani de a prinde unul dintre primele două locuri, calificante în faza zonală, după încheierea celor zece meciuri din grupa I-VI, au scăzut pînă aproape de zero
CSMS Iași a condus cu 1-0 la pauză, nu înainte ca LPS Roman să rateze o lovitură de la 11 metri. „Din nou, apărarea noastră a fost slabă. Am avut și acum probleme legate de accidentări, dar trebuia să facem mai mult„, a afirmat antrenorul Gheorghe Dănilă.

Duminică, 25 martie, LPS Roman va juca la Piatra Neamț, cu Ceahlăul.

Lasă un comentariu

XHTML: Html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>