Fotbaliștii romașcani au început noul campionat cu un rezultat de egalitate, în deplasare

Home

La finalul acestei săptămâni s-au disputat meciurile rundei inaugurale din campionatul 2017-2018 al Ligii a 3-a de fotbal, seria I. În cadrul acestei etape, echipa CSM Roman a evoluat în deplasare, sâmbătă, 26 august, de la ora 18, pe terenul echipei nou-promovate ACS KSE Târgu Secuiesc. Romașcanii au deschis scorul prin Mădălin Popa, în minutul 28, după care gazdele au egalat prin Ştefănescu (35), apoi au preluat conducerea prin Gall (52). Cosmin Ţapu a stabilit scorul final, în minutul 55.

În celelalte partide ale primei runde din seria I s-au înregistrat rezultatele: CSM Paşcani – Olimpic Cetate Râşnov 1-4, AFC Odorheiu Secuiesc – AFC Hărman 1-5, CSM Focşani – Aerostar Bacău 0-0, Sănătatea Darabani – Sporting Lieşti 1-2, Avântul Valea Mărului – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-2, Suporter Club Oţelul Galaţi – Metalosport Galaţi 8-0. Bucovina Rădăuţi a stat.

Etapa viitoare, sâmbătă, 2 septembrie, CSM Roman va evolua tot în deplasare, de la ora 17, la Metalosport Galați.