Cei mai buni elevi ai Romanului, dar și profesorii care i-au pregătit, au fost premiați, luni, la Gala Excelenței în Educație. Cei care au primit recunoștința administrației locale sunt elevi de școală generală și liceu, din toate instituțiile de învățământ din Roman, care au avut rezultate foarte bune la olimpiadele și concursurile județene, regionale, naționale și internaționale.
Primăria municipiului Roman a premiat 98 de elevi și 63 de profesori coordonatori. Premiile au fost între 50 și 350 de lei, în funcție de performanțele obținute de elevi. Cel care a înmânat diplomele și banii a fost chiar primarul municipiului Roman.
„Gala Excelenței în Educație reprezintă stimularea performanței. Dacă vom răsplăti mereu performanța, indiferent de domeniu, dorința de a fi mai bun, competitivitatea și fair-play-ul vor deveni o normalitate. Îi felicit pe toți elevii merituoși, cu care noi ne mândrim, dar și pe profesorii acestora, care au muncit foarte mult pentru ca acești elevii să atingă performanțe înalte”, a afirmat Laurențiu Leoreanu.
Printre premianții Galei Educației s-au numărat și bursieri Marsat, cum ar fi Teodora Arabu – cea mai mică dintre premianți, cu premii importante câștigate datorită talentului de a cânta la pian – și Andrei Preda – un talentat pianist aplaudat pe scenele lumii. Tânărul pianist Andrei Preda și olimpica Mara Ieșanu – multi-laureată la concursuri de chimie – au primit cele două premii speciale ale acestei gale, datorită rezultatelor obținute la competiții internaționale de profil.
Un moment inedit a fost acela în care primarul Leoreanu și-a premiat soția, profesoara Anca Leoreanu, pentru rezultatele obținute la olimpiada de matematică de doi dintre elevii acesteia. „Dacă are rezultate, trebuie să o premiez și pe ea. Sper să nu fiu acuzat de incompatibilitate”, a glumit Laurențiu Dan Leoreanu.
În cadrul galei au fost premiați și cei 13 membri ai Clubului Bao care au obinut medalii la campionatul național de Qwan-Qi-Do, dar și câștigătorii concursului „Dor de poezie” – organizat de Colegiul Tehnic Petru Poni – și cei ai concursului de creație literară religioasă „Formați la Școala lui Isus” – organizat de Academia „Petru Tocănel”.
Listele complete ale elevilor și profesorilor premiați la Gala Excelenței în Educației pot fi consultate pe site-ul Ziarului de Roman: www.news-roman.ro/ziarulderoman.
ELEVI PREMIAŢI LA FAZA NAŢIONALĂ ȘI JUDEȚEANĂ A OLIMPIADELOR ŞCOLARE ȘI LA CONCURSURILE NAȚIONALE – 20 mai 2013 | |||||
Nr crt | Nume şi prenume | Instituţia de învăţământ | Premiul obținut | Olimpiada/Concursul | Profesori coordonatori |
1 | AIRINEI LAURA | LPS ROMAN | III | națională CAMPIONATUL NATIONAL SCOLAR – CSS/LPS/LUPTE LIBERE | BUDEANU LIVIU |
2 | Amariei Iuliana | Colegiul Național Roman – Vodă | II | județeană de Biologie | Ploscă Elisabeta |
3 | ARABU TEODORA | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” | I | CONCURSUL INTERNAȚIONAL DE INTERPRETARE INSTRUMENTALĂ ”CRAIOVA-PIANO” | MACOVEI DENISA |
4 | Avădănei Paul Vlad | Colegiul Național Roman – Vodă | III | județeană de Matematică | Gabriel Constantin |
5 | BALINT MIHAI ANDREI | LPS ROMAN | I | județeană PREGATIRE SPORTIVA TEORETICA | ARCANA MARCEL |
6 | BARTICEL CARINA | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” | III | județeană de interpretare instrumentală | VOINEA LIA |
7 | Băcăoanu Camelia | Colegiul Național Roman – Vodă | III | Concursul de Chimie ” Magda Petovanu” | Radu Crenguţa |
8 | Băcăoanu Nicoleta | Colegiul Național Roman – Vodă | III | Concursul de Chimie ” Magda Petovanu” | Radu Crenguţa |
9 | BLĂJUŢ SILVIU | LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „SF.FRANCISC DE ASSISI”- ROMAN | II | judeţeană de limbi clasice | TUDOR NICOLETA |
10 | BUDĂU ALEXANDRU IOAN | LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „SF.FRANCISC DE ASSISI”- ROMAN | mențiune | naţională de religie | MIHOC CIPRIAN |
11 | BULAI ANDREEA | COLEGIUL TEHNIC „MIRON COSTIN” ROMAN | I | județeană RELIGIE CATOLICĂ | CIOBANU MIHAELA |
12 | Bulai Ariana Cornelia | Colegiul Național Roman – Vodă | II | Concursul de Chimie „Magda Petrovanu” | Enescu Aurica |
13 | BURCĂ IONELA | COLEGIUL TEHNIC „DANUBIANA” ROMAN |
III | județeană/ D.T IND. ALIMENTARĂ |
BEREŞOAIE SIMONA |
14 | BURGHELEA DAN | LPS ROMAN | II | județeană de PREGATIRE SPORTIVA TEORETICA | MOISII DAN |
15 | Bursuc Tudor Gheorghe | Colegiul Național Roman – Vodă | II | naţională (română) + II la judeţeană (matematică) | Prisacaru Roxana, Husaru Nechita Petronela |
16 | Butnaru Andreea Ivona | Școala Gimnazială Calistrat Hogaș Roman | II | județeană de religie catolică | Pîslaru Mihaela |
17 | BUZDUGAN ŞTEFAN | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” | I | zona Moldova de interpretare instrumentală + premiul I la CONCURSUL NAŢIONAL DE PIAN ”CARL CZERNY” | VOINEA LIA |
18 | CANTEA CORNEL | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” | II | zona Moldova de interpretare instrumentală | LOHAN LEONIDA |
19 | CIMPOEȘU DELIA ANTOANELA | COLEGIUL TEHNIC „MIRON COSTIN” ROMAN | I | județeană RELIGIE CATOLICĂ | CIOBANU MIHAELA |
20 | CIOBANU ANDREEA | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” | II | județeană de interpretare instrumentală | VOINEA LIA |
21 | Ciubotaru M. Dan Iulian | Liceul Tehnologic ,,Vasile Sav” | III | naţională- Tehnologii | Ungureanu Marelena Ploşniţă Lăcrămioara Dudău Vasile |
22 | CÎRLIG COSMIN IOAN | Școala gimnazială” Alexandru Ioan Cuza” | II | CAMPIONATUL NAȚIONAL DE ARUNCĂRI LUNGI JUNIOR 3 | Andreiescu Neculai |
23 | Cobzaru Adrian Andrei | Colegiul Național Roman – Vodă | premiu de excelenţă | Concursul de Chimie ” Magda Petrovanu” + mențiune la olimpiada națională de Chimie | Enescu Aurica |
24 | Cochileţ Şerban Ioan | Liceul Tehnologic,,Vasile Sav” Roman | II | Olimpiada națională – Calculatoare | Vladuţ Lăcrămioara |
25 | CONDURAT ANCUȚA | LPS ROMAN | III | națională CAMPIONATUL NATIONAL SCOLAR – CSS/LPS/LUPTE LIBERE | BUDEANU LIVIU |
26 | CONDURAT IONELA | LPS ROMAN | II | județeană de PREGATIRE SPORTIVA TEORETICA | MOISII DAN |
27 | CORDUNEANU ANDREI | LPS ROMAN | II | zonală CAMPIONATUL NATIONAL SCOLAR – CSS/LPS/JUDO | CIOBANU CONSTANTIN |
28 | COZMA IONUȚ | LPS ROMAN | I | națională CAMPIONATUL NATIONAL SCOLAR – CSS/LPS/CIOCAN | FLOROIU EMILIAN |
29 | Cozma Laura Elena | Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” | II | județeană de Matematică | Gheorghiu Maria |
30 | Crăciun Flaviu | Colegiul Național Roman – Vodă | II | Concursul național „Lumina Math” | Husaru Nechita Petronela |
31 | DASCĂLU ALEXANDRU | LPS ROMAN | III | națională CAMPIONATUL NATIONAL SCOLAR – CSS/LPS/JUDO | CIOBANU CONSTANTIN |
32 | DASCĂLU ANA MARIA | LPS ROMAN | III | națională CAMPIONATUL NATIONAL SCOLAR – CSS/LPS/JUDO | BUDOSCA CRISTINEL |
33 | DÎM LIDIA | COLEGIUL TEHNIC „MIRON COSTIN” ROMAN | II | județeană RELIGIE CATOLICĂ | CIOBANU MIHAELA |
34 | Dombici Bianca | Colegiul Național Roman – Vodă | I | Concursul de Chimie ” Magda Petrovanu” + mențiune la olimpiada națională de Chimie | Enescu Aurica |
35 | ECHIPA DE BASCHET BĂIEȚI (7 elevi) Căpitan Rusu Matei | Colegiul Național Roman – Vodă | I | județeană (educație fizică) | Șerban Marcel |
36 | ECHIPA DE BASEBALL – CAPITAN MINAC VIOREL MARCELIN + 14 SPORTIVI | LPS ROMAN | I | națională CAMPIONATUL NATIONAL SCOLAR – CSS/LPS BASEBALL | POPA IOAN, ȚOCU MARIUS |
37 | ECHIPA DE FOTBAL – CĂPITAN DAMIAN MADALIN + 12 SPORTIVI | LPS ROMAN | I | zonală OLIMPIADA NATIONALA A SPORTULUI SCOLAR – FOTBAL | MANEA SORIN |
38 | ECHIPA DE OINĂ – CĂPITAN VARGA ALEXANDRU + 14 SPORTIVI | LPS ROMAN | I | națională OLIMPIADA NATIONALA A SPORTULUI SCOLAR – OINA anul trecut + locul I la faza județeană OLIMPIADA NATIONALA A SPORTULUI SCOLAR – OINA – anul acesta | POPA IOAN, ȚOCU MARIUS |
39 | ECHIPA DE VOLEI BĂIEȚI ( 6 elevi) Căpitan Dominte Ștefan | Colegiul Național Roman – Vodă | I | județeană (educație fizică) | Șerban Marcel |
40 | Echipaj: Olăraşu Loredana Mihaela, Scurtu Vlad Ionuţ, Crăciun Elena Dorina | Colegiul Național Roman – Vodă | I | Concursul de participare internaţională – secţiunea informatică -PROSOFT – | Moldovanu Florin |
41 | FECHET ANDREEA IOANA | COLEGIUL TEHNIC „MIRON COSTIN” ROMAN | I | județeană RELIGIE CATOLICĂ | CIOBANU MIHAELA |
42 | Gălăţeanu Călin | Colegiul Național Roman – Vodă | menţiune | naţională – şah | Severin Irinel |
43 | GHEORGHIU BIANCA | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” | I | Concursul Internaţional de Interpretare Muzicală ”Emanuel Elenescu” + premiul I la olimpiadă zona Moldova de interpretare instrumentală | TUDOSĂ ANDREEA |
44 | GHINIŢĂ FLORIN | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” | II | zona Moldova de interpretare instrumentală + Premiul II la Concursul Internaţional de Interpretare Muzicală ”Emanuel Elenescu” | BURLACU ION |
45 | Ghiță Radu | Colegiul Național Roman – Vodă | II | județeană de matematică | Husaru Nechita Petronela |
46 | GIOSAN EDUARD | LPS ROMAN | II | națională CAMPIONATUL NATIONAL SCOLAR – CSS/LPS/JUDO | CIOBANU CONSTANTIN |
47 | Giurgică Marina Mădălina | Colegiul Național Roman – Vodă | mențiune | etapa națională (istorie) | Albert Ovidiu |
48 | GRĂJDEANU IOAN | LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC” ROMAN | mențiune | OLIMPIADA NATIONALA DE RELIGIE PENTRU SEMINARIILE SI LICEELE TEOLOGICE | COZMA EDUARD |
49 | GRIGORE VLĂDUȚ | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” | III | zona Moldova de interpretare instrumentală | ZAMĂ IULIAN |
50 | GRUMEZESCU ILINCA | ŞCOALA DE ARTA ,,SERGIU CELIBIDACHE,, | III | județeană OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE INTERPRETARE INSTRUMENTALĂ | LOHAN LEONIDA |
51 | HĂISAN COSTEL | LPS ROMAN | III | zonală CAMPIONATUL NATIONAL SCOLAR – CSS/LPS/JUDO | BUDOSCA CRISTINEL |
52 | HÂRJA LARISA TEODORA | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” | II | Concursul Internaţional de Interpretare Muzicală ”Emanuel Elenescu” + Premiul II la zona Moldova de interpretare instrumentală | ZAMĂ IULIAN |
53 | Herghea Ioana | Colegiul Național Roman – Vodă | I | județeană de Lb. română | Nacu Anda |
54 | HOGEA ANDREEA | COLEGIUL TEHNIC „DANUBIANA” ROMAN |
II | județeană/ D.T IND. ALIMENTARĂ |
ILIESCU LĂMÎIŢA |
55 | Hriscu Octavia | Colegiul Național Roman – Vodă | III | Concursul național „Lumina Math” + premiul III la olimpiada județeană de matematică | Husaru Nechita Petronela |
56 | Hușanu Diana Maria | Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” | III | județeană de Matematică | Gheorghiu Maria |
57 | Ieşanu Mara | Colegiul Național Roman – Vodă | II | internaţională de chimie ” D. Mendeleev” | Radu Crenguţa |
58 | IGNAT IULIAN | COLEGIUL TEHNIC „DANUBIANA” ROMAN |
I | județeană/ D.T IND. ALIMENTARĂ |
NETEDU EVA |
59 | Ilie Vlad | Colegiul Național Roman – Vodă | I | județeană (matematică) | Ursărescu Marian |
60 | ILINCA MARIUS CORNEL | LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „SF.FRANCISC DE ASSISI”- ROMAN | I | naţională de religie | MIHOC CIPRIAN |
61 | IVANCEA VLĂDUŢ | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” | III | zona Moldova de interpretare instrumentală | DUCA CEZAR |
62 | LAZĂR ROBERT | ŞCOALA DE ARTA ,,SERGIU CELIBIDACHE,, | II | județeană OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE INTERPRETARE INSTRUMENTALĂ | DUCA CEZAR |
63 | Lupu Nicoleta Iaona | Colegiul Național Roman – Vodă | II | Concursul de Chimie ” Magda Petrovanu” | Enescu Aurica |
64 | Măcincă Paul | Colegiul Național Roman – Vodă | III | județeană (matematică) | Husaru Nechita Petronela |
65 | Mârţ Monica | Colegiul Tehnic „Petru Poni” Roman | III | județeană Religie romano-catolică | Pîslaru Mihaela |
66 | MICHICI ANDREI MĂDĂLIN | LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC” ROMAN | mențiune | OLIMPIADA NATIONALA DE RELIGIE PENTRU SEMINARIILE SI LICEELE TEOLOGICE + premiul II la OLIMPIADA JUDETEANA DE LIMBA NEOGREACA | BÂRLIBA IOAN, TUDOR NICOLETA |
67 | Mihoc Ingrid | Colegiul Național Roman – Vodă | II | județeană de Biologie | Ploscă Elisabeta |
68 | Mîrț Paula Monica | Colegiul Național Roman – Vodă | III | națională de Sociologie | Lozincă Maria |
69 | MOROŞANU GABRIELA | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” | III | zona Moldova de interpretare instrumentală | BURLACU VIORICA |
70 | NANU GEORGE | LPS ROMAN | II | zonală CAMPIONATUL NATIONAL SCOLAR – CSS/LPS/JUDO | CIOBANU CONSTANTIN |
71 | NĂIȚĂ PAULA – IASMINA | LPS ROMAN – STRUCTURA „ROMAN MUSAT” | I | județeană DE RELIGIE CATOLICA | CIOBANU MIHAELA |
72 | Okukura Andrew | Colegiul Național Roman – Vodă | II | judeţeană – matematică | Suman Daniela |
73 | OROŞ ADINA -IONELA | COLEGIUL TEHNIC „MIRON COSTIN” ROMAN | mențiune | naţională DE RELIGIE | CIOBANU MIHAELA |
74 | Orzan Teodora Diana | Colegiul Național Roman – Vodă | II | județeană de Limba franceză | Ana Gheorghiță |
75 | Panainte Adrian Mihai | Colegiul Național Roman – Vodă | III | Concursul de Chimie ” Magda Petovanu” | Enescu Aurica |
76 | Pandelea Adina Maria | Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” | II | județeană de Limba franceză | Grecu Florentina |
77 | PERIE ROXANA | LPS ROMAN | I | națională CAMPIONATUL NATIONAL SCOLAR – CSS/LPS/CIOCAN + premiul III la faza națională CAMPIONATUL NATIONAL SCOLAR – CSS/LPS/DISC | CUCOS LUCICA |
78 | PETCU ELENA-MANUELA | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” | II | zona Moldova de interpretare instrumentală | MOISE SERAFIM |
79 | PETREA ALINA ROXANA | LPS ROMAN | II | județeană PREGATIRE SPORTIVA TEORETICA | MOISII DAN |
80 | Petrişor Mariana-Adriana | Colegiul Tehnic „Petru Poni” Roman | II | Olimpiada de Religie-romano- catolica faza judeteana | Pîslaru Mihaela |
81 | PREDA ANDREI | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” | I | CONCURSUL INTERNAȚIONAL DE INTERPRETARE INSTRUMENTALĂ ”CRAIOVA-PIANO” + mențiune la olimpiada națională de interpretare instrumentală | VOINEA LIA |
82 | PRICOPIE DAVID | LPS ROMAN | III | zonală CAMPIONATUL NATIONAL SCOLAR – CSS/LPS/JUDO | BUDOSCA CRISTINEL |
83 | Roșca Daniela | Colegiul Național Roman – Vodă | III | județeană de Limba franceză | Paula Dornescu |
84 | RUSU MARIUS | Școala gimnazială” Alexandru Ioan Cuza” Roman | III | CONCURSUL NAȚIONAL „LUMINA MATH „ | Obreja Constantin |
85 | Sacaci Alin Cosmin | Colegiul Național Roman – Vodă | III | Concursul de Chimie ” Magda Petovanu” | Enescu Aurica |
86 | SAMOILĂ PAUL CONSTANTIN | LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC” ROMAN | mențiune | OLIMPIADA NATIONALA DE RELIGIE PENTRU SEMINARIILE SI LICEELE TEOLOGICE + premiul II la județeană DE LIMBI CLASICE – LIMBA GREACA | HRIBAN FLORIN, STOICA ANAMARIA IRINA |
87 | SAMSON IOAN PAUL | Școala gimnazială” Alexandru Ioan Cuza” | II | județeană de Matematică | Leoreanu Anca Loredana |
88 | Scorţanu Ştefana Raluca | Colegiul Național Roman – Vodă | III | Concursul de Chimie ” Magda Petrovanu” | Enescu Aurica |
89 | Silistru Alexandru | Colegiul Național Roman – Vodă | I | județeană (lb.clasice) | Tudor Nicoleta |
90 | ȘECHEL MIHAELA CRISTIANA | COLEGIUL TEHNIC „DANUBIANA” ROMAN |
III | județeană/ D.T TEXTILE |
SCORŢANU TUDORIŢA VACARU MARIANA |
91 | Tănase Andreea | Colegiul Tehnic „Petru Poni” Roman | II | Olimpiada de Religie-romano -catolica faza judeteana | Pîslaru Mihaela |
92 | TĂNASE GEORGE | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” | II | Concursul Internaţional de Interpretare Muzicală ”Emanuel Elenescu” | DUCA CEZAR |
93 | TODIRICĂ OANA ANDREEA | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” | II | Festivalul folcloric ”DORURI MUȘATINE” | BURLACU VIORICA |
94 | Trofin Marin Aurel | Colegiul Național Roman – Vodă | I | Concursul de Chimie ” Magda Petrovanu” + mențiune la olimpiada națională de Chimie + marele premiu la Concursul Național de Referate și Comunicări Științifice „Ștefan Procopiu „ | Enescu Aurica, Irimia Ana, Irimia Gheorghe |
95 | TURCU ANDREI | LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC” ROMAN | mențiune | OLIMPIADA NATIONALA DE RELIGIE PENTRU SEMINARIILE SI LICEELE TEOLOGICE | CIOBANU NELU |
96 | ȚOCU ELENA | LPS ROMAN | II | națională CAMPIONATUL NATIONAL SCOLAR – CSS/LPS/LUPTE LIBERE | BUDEANU LIVIU |
97 | Vătămănelu Alexandra | Liceul Tehnologic,,V. Sav ” Roman | I | Concursul de Chimie ,,Magda Petrovanu” | Leancă Paula |
98 | Voinovici Amira | Colegiul Național Roman – Vodă | Marele premiu | Concursul Național de Referate și Comunicări Științifice „Ștefan Procopiu ” + premiul III la olimpiada județeană de Biologie | Irimia Ana, Irimia Gheorghe, Gheorghiță Cristina |
PROFESORII COORDONATORI AI ELEVILOR PREMIAȚI LA OLIMPIADE ȘI CONCURSURI NAȚIONALE – 20 mai 2013 | ||
Nr crt | Profesor coordonatori | Instituţia de învăţământ |
1 | Albert Ovidiu | Colegiul Național Roman – Vodă |
2 | Andreiescu Neculai | Școala gimnazială” Alexandru Ioan Cuza” Roman |
3 | ARCANA MARCEL | LPS ROMAN |
4 | BÂRLIBA IOAN | LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC” ROMAN |
5 | Bereșoaie Simona | Colegiul Tehnic ”Danubiana” |
6 | BUDEANU LIVIU | LPS ROMAN |
7 | BUDOȘCĂ CRISTINEL | LPS ROMAN |
8 | BURLACU ION | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” |
9 | BURLACU VIORICA | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” |
10 | CIOBANU CONSTANTIN | LPS ROMAN |
11 | CIOBANU MIHAELA | COLEGIUL TEHNIC „MIRON COSTIN” ROMAN |
12 | CIOBANU NELU | LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC” ROMAN |
13 | COZMA EDUARD | LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC” ROMAN |
14 | Cristea Mihai | Clubul Bao Roman |
15 | CUCOȘ LUCICĂ | LPS ROMAN |
16 | Dornescu Paula | Colegiul Național Roman – Vodă |
17 | DUCA CEZAR | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” |
18 | Dudău Vasile | Liceul Tehnologic,,Vasile Sav” Roman |
19 | Enescu Aurica | Colegiul Național Roman – Vodă |
20 | FLOROIU EMILIAN | LPS ROMAN |
21 | Gabriel Constantin | Colegiul Național Roman – Vodă |
22 | Gheorghiță Ana | Colegiul Național Roman – Vodă |
23 | Gheorghiță Cristina | Colegiul Național Roman – Vodă |
24 | Gheorghiu Maria | Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” |
25 | Grecu Florentina | Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” |
26 | HRIBAN FLORIN | LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC” ROMAN |
27 | Husaru Nechita Petronela | Colegiul Național Roman – Vodă |
28 | Iliescu Lămâița | Colegiul Tehnic ”Danubiana” |
29 | Irimia Ana | Colegiul Național Roman – Vodă |
30 | Irimia Gheorghe | Colegiul Național Roman – Vodă |
31 | Leancă Paula | Liceul Tehnologic,,V. Sav ” Roman |
32 | Leoreanu Anca Loredana | Școala gimnazială” Alexandru Ioan Cuza” |
33 | LOHAN LEONIDA | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” |
34 | Lozincă Maria | Colegiul Național Roman – Vodă |
35 | MACOVEI DENISA | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” |
36 | MANEA SORIN | LPS ROMAN |
37 | MIHOC CIPRIAN | LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „SF.FRANCISC DE ASSISI”- ROMAN |
38 | MOISE SERAFIM | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” |
39 | MOISII DAN | LPS ROMAN |
40 | Moldovanu Florin | Colegiul Național Roman – Vodă |
41 | Nacu Anda | Colegiul Național Roman – Vodă |
42 | Netedu Eva | Colegiul Tehnic ”Danubiana” |
43 | Obreja Constantin | Școala gimnazială” Alexandru Ioan Cuza” Roman |
44 | Pîslaru Mihaela | Colegiul Tehnic „Petru Poni” Roman |
45 | Ploscă Elisabeta | Colegiul Național Roman – Vodă |
46 | Ploşniţă Lăcrămioara | Liceul Tehnologic,,Vasile Sav” Roman |
47 | POPA IOAN | LPS ROMAN |
48 | Prisacaru Roxana | Colegiul Național Roman – Vodă |
49 | Radu Crenguţa | Colegiul Național Roman – Vodă |
50 | Scorțanu Tudorița | Colegiul Tehnic ”Danubiana” |
51 | Severin Irinel | Colegiul Național Roman – Vodă |
52 | STOICA ANAMARIA IRINA | LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC” ROMAN |
53 | Suman Daniela | Colegiul Național Roman – Vodă |
54 | Șerban Marcel | Colegiul Național Roman – Vodă |
55 | TUDOR NICOLETA | LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC” ROMAN |
56 | TUDOSĂ ANDREEA | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” |
57 | ȚOCU MARIUS | LPS ROMAN |
58 | Ungureanu Marelena | Liceul Tehnologic,,Vasile Sav” Roman |
59 | Ursărescu Marian | Colegiul Național Roman – Vodă |
60 | Vacaru Mariana | Colegiul Tehnic ”Danubiana” |
61 | Vlăduţ Lăcrămioara | Liceul Tehnologic,,Vasile Sav” Roman |
62 | VOINEA LIA | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” |
63 | ZAMĂ IULIAN | Şcoala de Artă ”Sergiu Celibidache” |
ELEVI CLUBUL BAO PREMIAŢI LA CONCURSURILE NAȚIONALE – 20 mai 2013 | |||||
Nr crt | Nume şi prenume | Instituţia de învăţământ | Premiul obținut | Concursul | Profesori coordonatori |
1 | Agafiței Vlăduț Andrei | Clubul Bao – Liceul Tehnologic ,,Vasile Sav” | II | Campionatul Național pentru juniori Qwan Ki Do | Cristea Mihai |
2 | Alexa Răzvan Vasile | Clubul Bao – Colegiul Național Roman – Vodă | I | Campionatul Național pentru juniori Qwan Ki Do | Cristea Mihai |
3 | Bandur Mihai Alexandru | Clubul Bao – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” | I | Campionatul Național pentru juniori Qwan Ki Do | Cristea Mihai |
4 | Blanariu Ioana Ramona | Clubul Bao – Colegiul Național Roman – Vodă | III | Campionatul Național pentru juniori Qwan Ki Do | Cristea Mihai |
5 | Burcaș Elena | Clubul Bao – Colegiul Național Roman – Vodă | I | Campionatul Național pentru Seniori Qwan Ki Do | Cristea Mihai |
6 | Butnariu Alina | Clubul Bao – Colegiul Național Roman – Vodă | I | Campionatul Național pentru Seniori Qwan Ki Do | Cristea Mihai |
7 | Cozma Radu Mihai | Clubul Bao – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” | III | Campionatul Național pentru copii Qwan Ki Do | Cristea Mihai |
8 | Ioan Vladimir | Clubul Bao – Școala gimnazială” Alexandru Ioan Cuza” | III | Campionatul Național pentru copii Qwan Ki Do | Cristea Mihai |
9 | Iordache Matei Ovidiu | Clubul Bao – Colegiul Național Roman – Vodă | III | Campionatul Național pentru copii Qwan Ki Do | Cristea Mihai |
10 | Leahu Maria Cristina | Clubul Bao – Colegiul Național Roman – Vodă | III | Campionatul Național pentru juniori Qwan Ki Do | Cristea Mihai |
11 | Mănescu Ștefan | Clubul Bao – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” | I | Campionatul Național pentru juniori Qwan Ki Do | Cristea Mihai |
12 | Nădejde Mihai Andrei | Clubul Bao – Colegiul Tehnic ”Miron Costin” | I | Campionatul Național pentru juniori Qwan Ki Do | Cristea Mihai |
13 | Poeată Ștefan Valentin | Clubul Bao – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” | I | Campionatul Național pentru copii Qwan Ki Do | Cristea Mihai |
14 | Rădăuceanu Bogdan | Clubul Bao – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” | I | Campionatul Național pentru copii Qwan Ki Do | Cristea Mihai |
15 | Ursu Ștefan Ioan | Clubul Bao – Colegiul Național Roman – Vodă | III | Campionatul Național pentru copii Qwan Ki Do | Cristea Mihai |
[sam id=”3″ codes=”true”]
Comentarii