Articol publicat în data de: Dum, 13 Noi 2016

Victorie în deplasare pentru fotbaliștii romașcani

pascani20 fotbalLa finalul acestei săptămâni s-au disputat meciurile etapei a 12-a a seriei I a Ligii a 3-a de fotbal. În cadrul acestei etape, sâmbătă, 12 noiembrie, CSM Roman a evoluat în deplasare, pe terenul echipei Olimpic Cetate Râșnov. Gazdele au deschis scorul repede, în minutul 4, prin Mariean, dar romașcanii și-au adjudecat victoria în partea secundă a meciului, după golurile marcate de Dutciuc, în minutul 50, și de Popa, în minutul 90.

În cadrul acestei runde au mai fost programate meciurile: AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Olimpia Râmnicu Sărat     3-1, Sporting Lieşti – SC Bacău 3-1, Sportul Chiscani – Atletico Vaslui 0-3, Metalosport Galaţi – Ştiinţa Miroslava 3-4, Avântul Valea Mărului – CSM Paşcani 2-1, AFC Odorheiu Secuiesc – AFC Hărman 2-2. Aerostar Bacău a stat.

Etapa viitoare, CSM Roman va juca pe teren propriu cu ocupanta locului al 12-lea, Sportul Chiscani.

1. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 11 9 2 0 23-5 29
2. AFC Hărman 11 8 2 1 28-7 26
3. Sporting Liești 12 7 2 3 18-11 23
4. Atletico Vaslui 11 7 1 3 27-11 22
5. Știința Miroslava 11 6 1 4 18-15 19
6. Olimpia Rm. Sărat 11 5 1 5 18-15 16
7. CSM Roman 11 5 1 5 16-18 16
8. Metalosport Galaţi 11 5 1 5 10-15 16