Articol publicat în data de: Dum, 13 Noi 2016

Victorie în deplasare pentru fotbaliștii romașcani

pascani20 fotbalLa finalul acestei săptămâni s-au disputat meciurile etapei a 12-a a seriei I a Ligii a 3-a de fotbal. În cadrul acestei etape, sâmbătă, 12 noiembrie, CSM Roman a evoluat în deplasare, pe terenul echipei Olimpic Cetate Râșnov. Gazdele au deschis scorul repede, în minutul 4, prin Mariean, dar romașcanii și-au adjudecat victoria în partea secundă a meciului, după golurile marcate de Dutciuc, în minutul 50, și de Popa, în minutul 90.

În cadrul acestei runde au mai fost programate meciurile: AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Olimpia Râmnicu Sărat     3-1, Sporting Lieşti – SC Bacău 3-1, Sportul Chiscani – Atletico Vaslui 0-3, Metalosport Galaţi – Ştiinţa Miroslava 3-4, Avântul Valea Mărului – CSM Paşcani 2-1, AFC Odorheiu Secuiesc – AFC Hărman 2-2. Aerostar Bacău a stat.

Etapa viitoare, CSM Roman va juca pe teren propriu cu ocupanta locului al 12-lea, Sportul Chiscani.