Articol publicat în data de: mie, 19 Oct 2016

Victorie în deplasare pentru fotbaliștii CSM Roman, în etapa intermediară

pascani20 fotbalMarți, 18 octombrie, au fost programate meciurile etapei a opta a seriei I a Ligii a 3-a de fotbal. În cadrul acestei etape intermediare, echipa CSM Roman a evoluat în deplasare, de la ora 15, pe terenul SC Bacău.

După ce gazdele au deschis scorul în minutul 23, prin Boghian, Cosmin Țapu a adus egalarea pentru CSM Roman șase minute mai târziu. Tot Cosmin Țapu avea să înscrie, în minutul 41, golul victoriei romașcanilor – a doua în deplasare din această ediția de campionat, după succesul din prima etapă, cu scorul de 2-0, pe terenul AFC Odorheiu Secuiesc.

În această etapă s-au mai înregistrat rezultatele: Aerostar Bacău – Ştiinţa Miroslava 1-0, Sporting Lieşti – CSM Paşcani 2-1, Olimpic Cetate Râşnov – AFC Hărman 0-1, Sportul Chiscani – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1, Metalosport Galaţi – AFC Odorheiu Secuiesc 1-0, Olimpia Râmnicu Sărat – Avântul Valea Mărului 3-0. Atletico Vaslui a stat.

În etapa a noua, CSM Roman are pauză la finalul acestei săptămâni, apoi, runda viitoare, va juca din nou în deplasare, pe terenul Aerostar Bacău.

1 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 7 5 2 0 7-2 17
2 AFC Hărman 7 5 1 1 14-4 16
3 Sporting Lieşti 8 5 1 2 13-7 16
4 Atletico Vaslui 7 5 0 2 18-8 15
5 Olimpia Râmnicu Sărat 8 4 1 3 12-8 13
6 Metalosport Galaţi 6 4 1 1 5-3 13
7 CSM Roman 8 4 0 4 13-14 12
8 Aerostar Bacău 8 3 2 3 12-6 11