Victorie în deplasare pentru fotbaliștii CSM Roman, în etapa intermediară

Victorie în deplasare pentru fotbaliştii romaşcani, în debutul Ligii a 3-a
CSM Roman întâlnește miercuri, în deplasare, Corona Brașov
CSM Roman învinge Unirea Slobozia. A șasea victorie consecutivă de la venirea antrenorului Gheorghe Covaciu

pascani20 fotbalMarți, 18 octombrie, au fost programate meciurile etapei a opta a seriei I a Ligii a 3-a de fotbal. În cadrul acestei etape intermediare, echipa CSM Roman a evoluat în deplasare, de la ora 15, pe terenul SC Bacău.

După ce gazdele au deschis scorul în minutul 23, prin Boghian, Cosmin Țapu a adus egalarea pentru CSM Roman șase minute mai târziu. Tot Cosmin Țapu avea să înscrie, în minutul 41, golul victoriei romașcanilor – a doua în deplasare din această ediția de campionat, după succesul din prima etapă, cu scorul de 2-0, pe terenul AFC Odorheiu Secuiesc.

În această etapă s-au mai înregistrat rezultatele: Aerostar Bacău – Ştiinţa Miroslava 1-0, Sporting Lieşti – CSM Paşcani 2-1, Olimpic Cetate Râşnov – AFC Hărman 0-1, Sportul Chiscani – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1, Metalosport Galaţi – AFC Odorheiu Secuiesc 1-0, Olimpia Râmnicu Sărat – Avântul Valea Mărului 3-0. Atletico Vaslui a stat.

În etapa a noua, CSM Roman are pauză la finalul acestei săptămâni, apoi, runda viitoare, va juca din nou în deplasare, pe terenul Aerostar Bacău.