Articol publicat în data de: vin, 21 Apr 2017



Ultimul meci pe teren propriu pentru CSM Roman, în acest sezon

 

Echipa de handbal feminin CSM Roman dispută duminică, 23 aprilie, partida împotriva Măgurii Cisnădie, contând pentru etapa a 25-a a Ligii Naționale, penultima a campionatului și ultima pentru handbalistele romașcane pe teren propriu în acest sezon. Meciul va începe la ora 11, va fi arbitrat de Mihai Pârvu (București) și Mihai Potârniche (Buzău) și nu va fi televizat.

În meciul tur, disputat pe 11 ianuarie, CSM Roman s-a impus la limită pe terenul formației din Cisnădie, cu 24-23, după ce la pauză conducea cu 16-8. În sezonul trecut, echipa din Roman a câștigat ambele partide cu Măgura: 30-19, în tur, la Roman, și 33-30, în retur, la Cisnădie.

În cadrul etapei a 25-a a Ligii Naționale de handbal feminin mai sunt programate partidele: Danubius Galați – Unirea Slobozia, HC Zalău – CSM Bistrița (duminică, 23 aprilie), Dunărea Brăila – HCM Râmnicu Vâlcea (luni, 24 aprilie) și U Cluj – Corona Brașov (miercuri, 26 aprilie). SCM Craiova și CSM București stau.

 

Clasament:

1CSM București21200164445260
2Dunărea Brăila20141551349643
3SCM Craiova21132656150741
4HC Zalău20123550746839
5CSM Roman2094751347931
6HCM Rm. Vâlcea20911049654128
7Corona Brașov20811151053025
8CSM Bistrița20801253856524
9U Cluj21631252153221
10Măgura Cisnădie20631145852221
11Danubius Galați21501644954114*
12Unirea Slobozia2022164715488

* – echipă penalizată cu un punct pentru folosirea unei jucătoare în stare de suspendare

 

 

 

Lasă un comentariu

XHTML: Html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Site-ul www.ziarulderoman.ro utilizează cookies. Dacă doriți mai multe informații privind cookies, accesați link-ul Mai multe informații despre cookies!

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close