Trei înfrângeri consecutive pentru fotbaliştii romaşcani, în Liga a 3-a

Trei înfrângeri consecutive pentru fotbaliştii romaşcani, în Liga a 3-a

SCM Petrotub a început campionatul cu punct în deplasare
Victoria Horia a pierdut meciul cu CSM Paşcani din Cupa României
Victoria Horia va întâlni CSM Paşcani în Cupa României

 

pascani20 fotbalÎn acest weekend s-au disputat partidele etapei a patra în Liga a 3-a de fotbal, seria I. În cadrul acestei etape, vineri, 23 septembrie, CSM Roman a evoluat pe teren propriu, împotriva CSM Paşcani, echipă clasată pe ultimul loc înaintea acestei etape. Fotbaliştii romaşcani au fost învinşi pe stadionul „Moldova”, scor 3-4, după ce la pauză scorul era favorabil tot oaspeţilor, 1-2. Au marcat: Popa (14), Ţapu (50) şi Dutciuc (83), pentru CSM Roman, respectiv Viorică (11, 81), Nemţanu (44) şi Macovei (56), pentru CSM Paşcani.

Pentru a doua etapă la rând, apărarea CSM Roman încasează patru goluri. Este a treia înfrângere consecutivă pentru CSM Roman, după eşecurile din etapa a 2-a, 1-2 acasă, cu AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, şi din etapa a 3-a, 0-4 în deplasarea de la AFC Hărman. Cu trei puncte după primele patru etape, CSM Roman se află doar pe locul al 12-lea în clasamentul seriei I, având cel mai slab început de sezon din ultimii patru ani – în sezonul 2012-2013, SCM Petrotub – la acea vreme – avea doar un singur punct după primele patru meciuri jucate în campionat.

În cadrul etapei a patra a seriei I a Ligii a 3-a s-au mai înregistrat rezultatele: Atletico Vaslui – Ştiinţa Miroslava 1-0, Aerostar Bacău – AFC Odorheiu Secuiesc 5-1, Olimpia Râmnicu Sărat – Sportul Chişcani 1-1, SC Bacău – AFC Hărman 0-2, Sporting Lieşti – Avântul Valea Mărului 3-0, Olimpic Cetate Râşnov – Metalosport Galaţi 0-1. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc a stat. Etapa viitoare, CSM Roman va juca în deplasare, la Știinţa Miroslava.

Clasament:

1Atletico Vaslui430110-39
2AFC Hărman43018-29
3Sporting Lieşti43017-29
4Metalosport Galaţi33004-09
5AFK Csikszereda Miercurea Ciuc33004-19
6Olimpia Râmnicu Sărat42115-37
7SC Bacău42027-46
8Ştiinţa Miroslava42025-46
9Sportul Chişcani41122-54
10Aerostar Bacău41036-53
11Olimpic Cetate Râşnov41032-43
12CSM Roman41036-103
13Avântul Valea Mărului31023-93
14CSM Paşcani41037-163
15AFC Odorheiu Secuiesc30031-90

 

 


COMENTARII

WORDPRESS: 0