Trei înfrângeri consecutive pentru fotbaliştii romaşcani, în Liga a 3-a

Trei înfrângeri consecutive pentru fotbaliştii romaşcani, în Liga a 3-a

SCM Petrotub încearcă găsirea formulei de echipă
Victorie pentru fotbaliștii CSM Roman, la Pașcani. Romașcanii urcă pe locul al doilea
Victoria Horia va întâlni CSM Paşcani în Cupa României

 

pascani20 fotbalÎn acest weekend s-au disputat partidele etapei a patra în Liga a 3-a de fotbal, seria I. În cadrul acestei etape, vineri, 23 septembrie, CSM Roman a evoluat pe teren propriu, împotriva CSM Paşcani, echipă clasată pe ultimul loc înaintea acestei etape. Fotbaliştii romaşcani au fost învinşi pe stadionul „Moldova”, scor 3-4, după ce la pauză scorul era favorabil tot oaspeţilor, 1-2. Au marcat: Popa (14), Ţapu (50) şi Dutciuc (83), pentru CSM Roman, respectiv Viorică (11, 81), Nemţanu (44) şi Macovei (56), pentru CSM Paşcani.

Pentru a doua etapă la rând, apărarea CSM Roman încasează patru goluri. Este a treia înfrângere consecutivă pentru CSM Roman, după eşecurile din etapa a 2-a, 1-2 acasă, cu AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, şi din etapa a 3-a, 0-4 în deplasarea de la AFC Hărman. Cu trei puncte după primele patru etape, CSM Roman se află doar pe locul al 12-lea în clasamentul seriei I, având cel mai slab început de sezon din ultimii patru ani – în sezonul 2012-2013, SCM Petrotub – la acea vreme – avea doar un singur punct după primele patru meciuri jucate în campionat.

În cadrul etapei a patra a seriei I a Ligii a 3-a s-au mai înregistrat rezultatele: Atletico Vaslui – Ştiinţa Miroslava 1-0, Aerostar Bacău – AFC Odorheiu Secuiesc 5-1, Olimpia Râmnicu Sărat – Sportul Chişcani 1-1, SC Bacău – AFC Hărman 0-2, Sporting Lieşti – Avântul Valea Mărului 3-0, Olimpic Cetate Râşnov – Metalosport Galaţi 0-1. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc a stat. Etapa viitoare, CSM Roman va juca în deplasare, la Știinţa Miroslava.

Clasament:

1Atletico Vaslui430110-39
2AFC Hărman43018-29
3Sporting Lieşti43017-29
4Metalosport Galaţi33004-09
5AFK Csikszereda Miercurea Ciuc33004-19
6Olimpia Râmnicu Sărat42115-37
7SC Bacău42027-46
8Ştiinţa Miroslava42025-46
9Sportul Chişcani41122-54
10Aerostar Bacău41036-53
11Olimpic Cetate Râşnov41032-43
12CSM Roman41036-103
13Avântul Valea Mărului31023-93
14CSM Paşcani41037-163
15AFC Odorheiu Secuiesc30031-90

 

 


COMENTARII

WORDPRESS: 0
error: Content is protected !!