Succes pentru CSM Roman în etapa cu numărul 13

pascani20 fotbalÎn acest sfârșit de săptămână s-au disputat partidele etapei a 13-a a Ligii a 3-a de fotbal, seria I. În cadrul acestei runde, CSM Roman a evoluat vineri, 18 noiembrie, pe teren propriu, în compania echipei Sportul Chișcani. Fotbaliștii romașcani au obținut o nouă victorie, cu scorul de 4-2, după golurile marcate de Adrian Florian (minutele 4 și 75) și Mădălin Popa (minutele 30 și 60), respectiv Ionuţ Huţu (minutul 55) și Sorin Techiu (70).

În cadrul acestei etape au mai fost programate partidele: Olimpia Râmnicu Sărat – Aerostar Bacău 0-0, Atletico Vaslui – Metalosport Galaţi 1-1, CSM Paşcani – AFC Odorheiu Secuiesc 6-1, SC Bacău – Olimpic Cetate Râşnov 4-1, Ştiinţa Miroslava – Avântul Valea Mărului 5-0, AFC Hărman – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1-1. Sporting Lieşti a stat. Etapa viitoare, CSM Roman va juca în deplasare la Metalosport Galaţi.