Articol publicat în data de: Dum, 20 Noi 2016

Succes pentru CSM Roman în etapa cu numărul 13

pascani20 fotbalÎn acest sfârșit de săptămână s-au disputat partidele etapei a 13-a a Ligii a 3-a de fotbal, seria I. În cadrul acestei runde, CSM Roman a evoluat vineri, 18 noiembrie, pe teren propriu, în compania echipei Sportul Chișcani. Fotbaliștii romașcani au obținut o nouă victorie, cu scorul de 4-2, după golurile marcate de Adrian Florian (minutele 4 și 75) și Mădălin Popa (minutele 30 și 60), respectiv Ionuţ Huţu (minutul 55) și Sorin Techiu (70).

În cadrul acestei etape au mai fost programate partidele: Olimpia Râmnicu Sărat – Aerostar Bacău 0-0, Atletico Vaslui – Metalosport Galaţi 1-1, CSM Paşcani – AFC Odorheiu Secuiesc 6-1, SC Bacău – Olimpic Cetate Râşnov 4-1, Ştiinţa Miroslava – Avântul Valea Mărului 5-0, AFC Hărman – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1-1. Sporting Lieşti a stat. Etapa viitoare, CSM Roman va juca în deplasare la Metalosport Galaţi.

1. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 12 9 3 0 24-6 30
2. AFC Hărman 12 8 3 1 29-8 27
3. Atletico Vaslui 12 7 2 3 28-12 23
4. CS Sporting Liești 12 7 2 3 18-11 23
5. Știința Miroslava 12 7 1 4 23-15 22
6. CSM Roman 12 6 1 5 20-20 19
7. Olimpia Rm. Sărat 12 5 2 5 18-15 17
8. Metalosport Galaţi 12 5 2 5 11-16 17