Prima paginăSport

SCM Petrotub va juca la Pașcani în prima etapă

Dimensiune text

13 echipe va avea, în sezonul 2012-2013, seria I a Ligii a treia la fotbal, ca, de altfel, și celelalte cinci serii, față de 16 echipe, cîte permitea regulamentul. Numărul este mai redus, întrucît respectivele echipe ori nu s-au înscris în campionat, ori s-au desființat din lipsă de bani. La sediul Federației Române de Fotbal a avut loc ședința în care s-a stabilit programul campionatului, redat mai jos. SCM Petrotub Roman va juca în prima etapă, programată în 31 august, la Pașcani.

 

Programul turului

Etapa I, 31 august

CSM Moinești – Oțelul II Galați
CSM Pașcani – SCM Petrotub Roman
Aerostar – SC Bacău
Bucovina Frătăuți – CS Panciu
FCM Dorohoi – Ceahlăul II
FCM Huși – Sporting Suceava
Știința Miroslava (Iași) stă

Etapa a II-a, 7 septembrie

Petrotub – Moinești
SC Bacău – Miroslava
Panciu – Aerostar
Ceahlăul II – Bucovina
Sporting – Dorohoi
Oțelul II – FCM Huși
CSM Pașcani stă

Etapa a III-a, 14 septembrie

Petrotub – Oțelul II
Pașcani – SC Bacău
Miroslava – Panciu
Aerostar – Ceahlăul II
Bucovina – Sporting
Dorohoi – FCM Huși
CSM Moinești stă

Etapa a IV-a, 21 septembrie
SC Bacău – CSM Moinești
Panciu – Pașcani
Ceahlăul II – Miroslava
Sporting – Aerostar
FCM Huși – Bucovina
Oțelul II – Dorohoi
Petrotub stă

Etapa a V-a, 28 septembrie

Petrotub – SC Bacău
Moinești – Panciu
Pașcani – Ceahlăul II
Miroslava – Sporting
Aerostar – FCM Huși
Bucovina – Dorohoi
Oțelul II stă

Etapa a VI-a, 5 octombrie

Panciu – Petrotub
Ceahlăul II – Moinești
Sporting – Pașcani
FCM Huși – Miroslava
Dorohoi – Aerostar
Oțelul II – Bucovina
SC Bacău stă

Etapa a VII-a, 12 octombrie

Oțelul II – SC Bacău
Petrotub – Ceahlăul II
Moinești – Sporting
Pașcani – FCM Huși
Miroslava – Dorohoi
Aerostar – Bucovina
Panciu stă

Etapa a VIII-a, 19 octombrie

Panciu – SC Bacău
Sporting – Petrotub
FCM Huși – Moinești
Dorohoi – CSM Pașcani
Bucovina – Miroslava
Aerostar – Oțelul II
Ceahlăul II stă

Etapa a IX-a, 23 octombrie

Oțelul II – Panciu
SC Bacău – Ceahlăul II
Petrotub – FCM Huși
CSM Moinești – Dorohoi
CSM Pașcani – Bucovina
Miroslava – Aerostar
Sporting Suceava stă

Etapa a X-a, 26 octombrie

Ceahlăul II – Panciu
Sporting – SC Bacău
Dorohoi – Petrotub
Bucovina – Moinești
Aerostar – Pașcani
Miroslava – Oțelul II
FCM Huși stă

Etapa a XI-a, 2 noiembrie

Oțelul II – Ceahlăul II
Panciu – Sporting
SC Bacău – FCM Huși
Petrotub – Bucovina
Moinești – Aerostar
Pașcani – Miroslava
Dorohoi stă

Etapa a XII-a, 9 noiembrie

Sporting – Ceahlăul II
FCM Huși – Panciu
Dorohoi – SC Bacău
Aerostar – Petrotub
Miroslava – Moinești
Pașcani – Oțelul II
Bucovina Frătăuți stă

Etapa a XIII-a, 16 noiembrie

Oțelul II – Sporting
Ceahlăul II – FCM Huși
Panciu – Dorohoi
SC Bacău – Bucovina
Petrotub – Miroslava
Moinești – Pașcani
Aerostar stă
Programul returului

Etapa a XIV-a, 8 martie

Oțelul II – Moinești
Petrotub – Pașcani
SC Bacău – Aerostar
Panciu – Bucovina
Ceahlăul II – Dorohoi
Sporting – FCM Huși
Știința Miroslava stă

Etapa a XV-a, 15 martie

Moinești – Petrotub
Miroslava – SC Bacău
Aerostar – Panciu
Bucovina – Ceahlăul II
Dorohoi – Sporting
FCM Huși – Oțelul II
CSM Pașcani stă

Etapa a XVI-a, 22 martie

Oțelul II – Petrotub
SC Bacău – Pașcani
Panciu – Miroslava
Ceahlăul II – Aerostar
Sporting – Bucovina
FCM Huși – Dorohoi
CSM Moinești stă

Etapa a XVII-a, 29 martie

Moinești – SC Bacău
Pașcani – Panciu
Miroslava – Ceahlăul II
Aerostar – Sporting
Bucovina – FCM Huși
Dorohoi – Oțelul II
Petrotub stă

Etapa a XVIII-a, 5 aprilie

SC Bacău – Petrotub
Panciu – Moinești
Ceahlăul II – Pașcani
Sporting – Miroslava
FCM Huși – Aerostar
Dorohoi – Bucovina
Oțelul II stă

Etapa a XIX-a, 12 aprilie

Petrotub – Panciu
Moinești – Ceahlăul II
Pașcani – Sporting
Miroslava – FCM Huși
Aerostar – Dorohoi
Bucovina – Oțelul II
SC Bacău stă

Etapa a XX-a, 19 aprilie

SC Bacău – Oțelul II
Ceahlăul II – Petrotub
Sporting – Moinești
FCM Huși – Pașcani
Dorohoi – Miroslava
Bucovina – Aerostar
Panciu stă

Etapa a XXI-a, 26 aprilie

SC Bacău – Panciu
Petrotub – Sporting
CSM Moinești – FCM Huși
CSM Pașcani – Dorohoi
Miroslava – Bucovina
Oțelul II – Aerostar
Ceahlăul II stă

Etapa a XXII-a, 3 mai

Panciu – Oțelul II
Ceahlăul II – SC Bacău
FCM Huși – Petrotub
Dorohoi – Moinești
Bucovina – Pașcani
Aerostar – Miroslava
Sporting Suceava stă

Etapa a XXIII-a, 10 mai

Panciu – Ceahlăul II
SC Bacău – Sporting
Petrotub – Dorohoi
CSM Moinești – Bucovina
CSM Pașcani – Aerostar
Oțelul II – Miroslava
FCM Huși stă

Etapa a XXIV-a, 17 mai

Ceahlăul II – Oțelul II
Sporting – Panciu
FCM Huși – SC Bacău
Bucovina – Petrotub
Aerostar – Moinești
Miroslava – Pașcani
Dorohoi stă

Etapa a XXV-a, 24 mai

Ceahlăul II – Sporting
Panciu – FCM Huși
SC Bacău – Dorohoi
Petrotub – Aerostar
Moinești – Miroslava
Oțelul II – Pașcani
Bucovina Frătăuți stă

Etapa a XXVI-a, 31 mai

Sporting – Oțelul II
FCM Huși – Ceahlăul II
Dorohoi – Panciu
Bucovina – SC Bacău
Miroslava – Petrotub
Pașcani – Moinești
Aerostar stă.

COMENTARII

WORDPRESS: 0