SCM Petrotub a pierdut la Miroslava

Sâmbătă, în cadrul etapei a şasea a Ligii a treia de fotbal, Știinţa Miroslava a învins SCM Petrotub cu scorul de 2-1.

Sâmbătă, 4 octombrie, SCM Petrotub s-a deplasat la Miroslava, acolo unde a întâlnit Știinţa din localitate, într-un meci contând pentru etapa a şasea a Ligii a treia de fotbal, seria I. Dacă, în sezonul trecut, fotbaliştii romaşcani antrenaţi de Valentin Avădanei au înregistrat numai victorii în faţa ieşenilor, meciul de sâmbătă s-a terminat cu un scor favorabil gazdelor. La pauză, scorul era 0-0, iar SCM Petrotub a deschis scorul imediat după reluare, în minutul 47, prin Întuneric. Știinţa a revenit şi a egalat prin Botezatu, în minutul 70, apoi a înclinat balanţa în favoarea ei aproape de final, prin Tăcuţanu, în minutul 90. SCM Petrotub înregistrează a doua înfrângere din acest sezon, după cea din etapa a treia, de pe teren propriu, contra celor de la Bucovina Pojorâta.

În cadrul etapei a şasea a Ligii a treia de fotbal, seria I, s-au mai înregistrat rezultatele: FC Păpăuţi – Aerostar Bacău 1-1, CSM Paşcani – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1-1, Sporting Lieşti – FC Zagon 2-1, Bucovina Rădăuţi – Cetatea Tîrgu Neamţ 0-0, Bucovina Pojorâta – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 3-0. Ceahlăul II Piatra Neamţ a stat.

Etapa viitoare, sâmbătă, 11 octombrie, SCM Petrotub va avea o nouă deplasare, la Miercurea Ciuc, acolo unde va întâlni AFK Csikszereda.