Articol publicat în data de: Dum, 05 Mar 2017

S-au reluat meciurile Ligii a 3-a de fotbal

În acest sfârșit de săptămână s-au reluat meciurile din Liga a 3-a de fotbal. În cadrul etapei a 16-a a seriei I, CSM Roman a întâlnit vineri, 3 martie, de la ora 15.00, pe teren propriu, AFC Odorheiu Secuiesc. Fotbaliștii romașcani au deschis scorul în minutul 34, prin Cosmin Țapu (1-0), dar au fost egalați în finalul partidei, în minutul 88, prin Bagoly (1-1).

În cadrul etapei a 16-a a seriei I a Ligii a 3-a s-au mai înregistrat rezultatele: Olimpia Râmnicu Sărat – CSM Paşcani 2-1, Atletico Vaslui – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1, Aerostar Bacău – Sportul Chișcani 3-1, Ştiinţa Miroslava – AFC Hărman 3-3, SC Bacău – Avântul Valea Mărului 0-1, Sporting Lieşti – Olimpic Cetate Râşnov 0-1. Metalosport Galaţi a stat. Etapa viitoare, CSM Roman va evolua în deplasare, pe terenul AFK Csikszereda Miercurea Ciuc.