Articol publicat în data de: joi, 07 Iun 2012



Programul meciurilor turneului Campionatului European de Fotbal 2012 din Polonia și Ucraina

8 iunie: Polonia – Grecia (Grupa A, Varșovia, ora 19.00) – TVR 1
8 iunie: Rusia – Cehia (Grupa A, Wroclaw, ora 21.45) – Dolce Sport

9 iunie: Olanda – Danemarca (Grupa B, Harkov, ora 19.00) – TVR 1
9 iunie: Germania – Portugalia (Grupa B, Lvov, ora 21.45) – Dolce Sport

10 iunie: Spania – Italia (Grupa C, Gdansk, ora 19.00) – TVR 1
10 iunie: Irlanda – Croația (Grupa C, Poznan, ora 21.45) – Dolce Sport

11 iunie: Franța – Anglia (Grupa D, Donețk, ora 19.00) – Dolce Sport
11 iunie:  Ucraina – Suedia (Grupa D, Kiev, ora 21.45) – TVR 1

12 iunie: Grecia – Cehia (Grupa A, Wroclaw, ora 19.00) – Dolce Sport
12 iunie: Polonia – Rusia (Grupa A, Varșovia, ora 21.45) – TVR 1

13 iunie: Danemarca – Portugalia (Grupa B, Lvov, ora 19.00) – Dolce Sport
13 iunie: Olanda – Germania (Grupa B, Kharkiv, ora 21.45) – TVR 1

14 iunie: Italia – Croația (Grupa C, Poznan, ora 19.00) – Dolce Sport
14 iunie: Spania – Irlanda (Grupa C, Gdansk, ora 21.45) – TVR 1

15 iunie: Ucraina – Franța (Grupa D, Donețk, ora 19.00) – Dolce Sport
15 iunie: Suedia – Anglia (Grupa D, Kiev, ora 21.45) – TVR 1

16 iunie: Cehia – Polonia (Grupa A, Wroclaw, ora 21.45) – Dolce Sport
16 iunie: Grecia – Rusia (Grupa A, Varșovia, ora 21.45) – TVR 1

17 iunie: Portugalia – Olanda (Grupa B, Harkov, ora 21.45) – Dolce Sport
17 iunie: Danemarca – Germania (Grupa B, Lvov, ora 21.45) – TVR 1

18 iunie: Croația – Spania (Grupa C, Gdansk, ora 21.45) – Dolce Sport
18 iunie: Italia – Irlanda (Grupa C, Poznan, ora 21.45) – TVR 1

19 iunie: Anglia – Ucraina (Grupa D, Donețk, ora 21.45) – Dolce Sport
19 iunie: Suedia – Franța (Grupa D, Kiev, ora 21.45) – TVR

 

SFERTURI DE FINALĂ

 

21 iunie: Sfert de finală 1: cîștigătoare Grupa A – loc 2 Grupa B (Varșovia, ora 21.45) – TVR și Dolce Sport

22 iunie: Sfert de finală 2: cîștigătoare Grupa B – loc 2 Grupa A (Gdansk, ora 21.45) – TVR și Dolce Sport

23 iunie: Sfert de finală 3: cîștigătoare Grupa C – loc 2 Grupa D (Donețk, ora 21.45) – TVR și Dolce Sport

24 iunie: Sfert de finală 4: cîștigătoare Grupa D – loc 2 Grupa C (Kiev, ora 21.45) – TVR și Dolce Sport

 

SEMIFINALE

 

27 iunie: Semifinala 1: cîștigătoare Sfert 1 – cîștigătoare Sfert 3 (Donețk, ora 21.45) – TVR și Dolce Sport

28 iunie: Semifinala 2: cîștigătoare Sfert 2 – cîștigătoare Sfert 4 (Varșovia, ora 21.45) – TVR și Dolce Sport

 

FINALA

 

1 iulie: Finala: cîștigătoare Semifinala 1 – cîștigătoare Semifinala 2 (Kiev, ora 21.45) – TVR și Dolce Sport

 

Lasă un comentariu

XHTML: Html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Site-ul www.ziarulderoman.ro utilizează cookies. Dacă doriți mai multe informații privind cookies, accesați link-ul Mai multe informații despre cookies!

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close