Articol publicat în data de: mie, 29 Feb 2012

Polocoșer apără extraordinar, HCM Roman învinge!

Marți după-amiază, HCM Roman a cîștigat cu scorul de 22-20 (la pauză 10-9) meciul împotriva Coronei 2010 Brașov, din cadrul etapei a 17-a a Ligii Naționale de handbal feminin.

A fost o partidă extrem de dificilă pentru elevele antrenorilor Corneliu Bădulescu și Dan Mosii, în care portarul Andreea Polocoșer (foto) a făcut minuni în poartea HCM, dînd siguranță unei apărări care a jucat precis, mult peste ce a arătat în acest sezon.
A fost, cred, meciul cel mai greu din carieră!„, avea să declare după meci principala marcatoare a romașcanelor, Ana Maria Horobeț.

Pentru HCM au jucat: Polocoșer, Vișan – Horobeț (8 goluri), Cricleviț, Iuganu (1), Garipova (3), Gherman (2), Stoleru (7), Agrigoroaei (1), Hamciuc.

Vom reveni cu detalii de la acest meci în ediția de mîine.

Lasă un comentariu

XHTML: Html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>