O nouă victorie pentru fotbaliștii CSM Roman

CSM Roman învinge fără probleme Cetate Deva
Sâmbătă, CSM Roman întâlnește Danubius Galați, în etapa a treia a Ligii Naționale
În handbal, o mâna spală pe alta. Fetele îşi văd de joc

pascani20 fotbalLa finalul acestei săptămâni s-au disputat partidele etapei a șaptea a seriei I a Ligii a 3-a de fotbal. În cadrul acestei etape, CSM Roman a evoluat vineri, 14 octombrie, pe teren propriu, în compania echipei Olimpia Râmnicu Sărat. Fotbaliștii romașcani s-au impus cu scorul de 2-0, după golurile înscrise de Tuca (minutul 6, autogol) și Daniel Marin (minutul 59, din lovitură de la 11 metri).

În cadrul acestei etape, în seria I au mai fost programate partidele: Atletico Vaslui – SC Bacău 4-2, CSM Paşcani – Aerostar Bacău 0-4, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Olimpic Cetate Râşnov 2-1, AFC Hărman – Sporting Lieşti 4-1, AFC Odorheiu Secuiesc – Sportul Chiscani 4-1. Ştiinţa Miroslava a stat. Meciul Avântul Valea Mărului – Metalosport Galaţi a fost reprogramat.

Etapa viitoare, CSM Roman va întâlni, în deplasare, marți, 18 octombrie, SC Bacău.