O nouă victorie pentru fotbaliștii CSM Roman

Andon Boshkovski a fost demis. CSM Roman are un nou antrenor
Adversar facil pentru CSM Roman, în sferturile de finală ale Cupei României
Victorie în deplasare pentru fotbaliștii CSM Roman

pascani20 fotbalLa finalul acestei săptămâni s-au disputat partidele etapei a șaptea a seriei I a Ligii a 3-a de fotbal. În cadrul acestei etape, CSM Roman a evoluat vineri, 14 octombrie, pe teren propriu, în compania echipei Olimpia Râmnicu Sărat. Fotbaliștii romașcani s-au impus cu scorul de 2-0, după golurile înscrise de Tuca (minutul 6, autogol) și Daniel Marin (minutul 59, din lovitură de la 11 metri).

În cadrul acestei etape, în seria I au mai fost programate partidele: Atletico Vaslui – SC Bacău 4-2, CSM Paşcani – Aerostar Bacău 0-4, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Olimpic Cetate Râşnov 2-1, AFC Hărman – Sporting Lieşti 4-1, AFC Odorheiu Secuiesc – Sportul Chiscani 4-1. Ştiinţa Miroslava a stat. Meciul Avântul Valea Mărului – Metalosport Galaţi a fost reprogramat.

Etapa viitoare, CSM Roman va întâlni, în deplasare, marți, 18 octombrie, SC Bacău.