Prima paginăSport

Mihai Călin, locul al treilea la Cupa Moldosport

Mihai Călin, sportiv legitimat la Clubul Atletic Roman, a ocupat locul al treilea la turneul de tenis de câmp Cupa Moldosport Bacău, la grupa 18 ani. La turneul de categoria 1 din Bacău, desfăşurat în perioada 16-18 mai, Mihai a câştigat în grupa semifinală B, 6-0, 6-1, meciul cu Vlad Drăghici (SCM Bacău), dar l-a pierdut pe cel cu Ștefan Căşuneanu (CSM Oneşti), 1-6, 2-6. În partida pentru locul al treilea, Călin a câştigat cu 6-0, 6-1 jocul cu Alexandru Sumănaru (Moldosport Bacău). Tot la sfârşitul săptămânii trecute, dar la Iaşi, s-au disputat întrecerile turneului Cupa de Vară Leo. La grupa 12 ani, Matei Băncescu (Clubul Atletic), favorit numărul 2, a fost eliminat în sferturile de finală de Mihai Negură (Moldosport), scor 2-6, 1-6. Riana Cobuz (TCM Roman) s-a clasat pe poziţia a cincea, la aceeaşi grupă de vârstă.