Înfrângere pentru fotbaliștii CSM Roman, pe teren propriu, în fața Sporting Liești

În acest final de săptămână s-au disputat meciurile etapei a cincea a Ligii a 3-a de fotbal, seria I. În cadrul acestei etape, CSM Roman a evoluat pe teren propriu, vineri, 22 septembrie, de la ora 17, întâlnind echipa Sporting Liești.

Oaspeții au fost cei care au dominat la Roman, pe cea mai mare durată a partidei, administrând gazdelor prima înfrângere acasă din acest sezon, scorul final fiind de 3-1 în favoarea gălățenilor. Au marcat Munchiu (minutul 21 – penalty), Iancu (56) și Daniel Lovin (88), pentru Sporting Liești, în timp ce pentru CSM Roman a redus din diferență Marian Marin, în minutul 33.

În celelalte partide ale etapei s-au înregistrat rezultatele: CSM Paşcani – AFC Hărman 0-4, CSM Focşani – Metalosport Galaţi 8-0, Bucovina Rădăuţi – AFC Odorheiu Secuiesc 2-0, Sănătatea Darabani – Suporter Club Oţelul Galaţi 1-1, Avântul Valea Mărului – Aerostar Bacău 1-3, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Olimpic Cetate Râşnov 2-0. KSE Târgu Secuiesc a stat.

Etapa viitoare, 30 septembrie, CSM Roman are pauză. Următorul meci pentru romașcani se va disputa sâmbătă, 7 octombrie, de la ora 15.00, tot pe teren propriu, în fața Aerostar Bacău.