Înfrângere pentru fotbaliștii CSM Roman, la Liești

În acest sfârșit de săptămână s-au disputat meciurile etapei a 26-a a Ligii a 3-a de fotbal, seria I. În cadrul acestei etape, CSM Roman a evoluat în deplasare, sâmbătă, 6 mai, de la ora 18, pe terenul echipei Sporting Liești. Fotbaliștii romașcani au pierdut cu scorul de 1-2, după ce au condus la pauză cu 1-0. Golurile au fost înscrise de Adamache (minutul 70, penalty) și Crihana (75), pentru gazde, respectiv Cosmin Ţapu (min. 43), pentru oaspeți.

În cadrul etapei a 26-a a Ligii a 3-a de fotbal, seria I, au mai fost programate partidele: Aerostar Bacău – SC Bacău 2-0, Olimpic Cetate Râşnov – Atletico Vaslui 5-0, Sportul Chiscani – Ştiinţa Miroslava 2-6, Metalosport Galaţi – CSM Paşcani 2-2, Avântul Valea Mărului – AFC Hărman 1-0, AFC Odorheiu Secuiesc – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1-4, Olimpia Râmnicu Sărat a stat. Etapa viitoare, miercuri, 10 mai, CSM Roman va întâlni pe teren propriu Olimpic Cetate Râşnov.