Articol publicat în data de: Dum, 11 Sep 2016

Înfrângere pentru CSM Roman, în etapa a doua a Ligii a 3-a de fotbal

pascani20 fotbal Vineri, 9 septembrie, echipa de fotbal CSM Roman a disputat partida din cadrul etapei a doua a campionatului Ligii a 3-a de fotbal, seria I, întâlnind, pe propriul teren, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc. Oaspeţii au deschis rapid scorul, în minutul 3, prin Savin, iar romaşcanii au egalat în minutul 35, prin Sofroni. Csikszereda a obţinut victoria prin golul marcat în minutul 80 de Bajko.

În cadrul celei de-a doua etape a seriei I a Ligii a 3-a s-au mai înregistrat rezultatele: Atletico Vaslui – AFC Hărman 2-1, Aerostar Bacău – Metalosport Galaţi 0-1, Olimpia Râmnicu Sărat – Olimpic Cetate Râşnov 2-1, Ştiinţa Miroslava – CSM Paşcani 4-2, SC Bacău – AFC Odorheiu Secuiesc 2-0, Sporting Lieşti – Sportul Chiscani 3-0. Avântul Valea Mărului a stat.

CSM Roman se află pe locul al şaselea al clasamentului, cu 3 puncte, în timp ce liderii seriei I sunt: SC Bacău, Sporting Lieşti, Olimpia Râmnicu Sărat şi AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, toate cu câte 6 puncte după primele două runde.

În cadrul etapei a treia, la finalul săptămânii viitoare, fotbaliştii CSM Roman vor întâlni, în deplasare, braşovenii de la AFC Hărman.

Lasă un comentariu

XHTML: Html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>