Home

Început de retur cu dreptul al SCM Petrotub Roman

Vineri după-amiază, SCM Petrotub Roman a început cu o victorie, 2-0 (0-0), cu CSM Paşcani, returul campionatului de fotbal al Ligii a treia, seria I.

După o primă parte a jocului în care nu s-a consemnat nicio ocazie la poarta oaspeţilor, elevii lui Gheorghe Poenaru au reuşit să intre în joc în partea secundă, când s-au şi apropiat mai mult de careul advers, jucătorii din Paşcani având şi ei câteva situaţii favorabile. Fondaşul central Ghidarcia a fost cel care a spart gheaţa în minutul 75, când a reluat în plasă, din apropiere, după o bâlbâială a defensivei adverse. Pe fondul unei curse către egalare a echipei ieşene, în ultimul minut de joc, Talpalariu a pătruns în careu, a driblat şi i-a pasat perfect lui Alexandru, care, nemarcat, a stabilit scorul final, 2-0.