Articol publicat în data de: mie, 22 Feb 2012

HCM Roman a învins Universitatea Jolidon Cluj

Marți după-amiază, la Sala Sporturilor, într-o partidă restantă contînd pentru etapa a 15-a a Ligii Naționale de handbal feminin, HCM Roman a învins Universitatea Jolidon Cluj, cu scorul de 23-21.

Meciul a fost unul extrem de disputat, cu două parți distincte. Prima repriză a aparținut romașcanelor, care, după ce au condus la un moment dat cu șase goluri, au intrat la vestiare cu un avantaj de două goluri, 13-11. Cea de-a doua parte a meciului a consemnat o revenire a clujencelor, care au dus meciul spre un final de foc. În ultimul minut, la scorul de 22-21 pentru HCM, Polocoșer a parat aruncarea oaspetelor, iar pe contraatac Iuganu a marcat pentru 23-21, consemînd scorul final al partidei.

Pentru HCM Roman au jucat: Vișan, Polocoșer – Horobeț (4 goluri), Cricleviț, Iuganu (4), Palamariu, Garipova (2), Gherman (2), Stoleru (8), Agrigoroaei (3), Hamciuc. Antrenori: Corneliu Bădulescu, Dan Moisii.

Vom reveni cu detalii în ediția de mîine.

Lasă un comentariu

XHTML: Html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>