Articol publicat în data de: Dum, 09 Apr 2017



Handbalistele CSM Roman joacă luni în deplasare la Vâlcea

 

Luni, 10 aprilie, echipa de handbal feminin CSM Roman va evolua în deplasare, pe terenul HCM Râmnicu Vâlcea, într-un meci contând pentru etapa a 24-a a Ligii Naționale. Partida va începe la ora 18.00, va fi arbitrată de Diana Florescu (Argeș) şi Anamaria Stoia (București) și va fi televizată în direct de Digisport și Dolcesport.

Cele două echipe au același număr de puncte înaintea acestei etape, 28, clasate pe locurile 5 și 6, CSM Roman având golaveraj mai bun. Etapa trecută, HCM Râmnicu Vâlcea a pierdut în deplasare la HC Zalău, 21-32, în timp ce CSM Roman a avut pauză. În meciul tur, în luna noiembrie, romașcanele s-au impus clar, cu 30-22. În sezonul trecut, echipa din Roman a pierdut la limită la Vâlcea, 23-24.

În cadrul etapei a 24-a a Ligii Naționale de handbal feminin au mai fost programate partidele: U Cluj – SCM Craiova 24-28 (sâmbătă, 8 aprilie), CSM Bistrița – Danubius Galați 29-28, Măgura Cisnădie – HC Zalău (duminică, 9 aprilie), Unirea Slobozia – CSM București (joi, 20 aprilie). Corona Brașov și Dunărea Brăila au stat. Etapa viitoare, CSM Roman va juca pe teren propriu cu Măgura Cisnădie, meci ce va fi programat în jurul datei de 23 aprilie.

 

Clasament:

1CSM București20190161643257
2Dunărea Brăila20141551349643
3SCM Craiova21132656150741
4HC Zalău19122548544638
5CSM Roman1984747645328
6HCM Rm. Vâlcea1991947050428
7Corona Brașov20811151053025
8CSM Bistrița20801253856524
9U Cluj21631252153221
10Măgura Cisnădie19621143650020
11Danubius Galați21501644954114*
12Unirea Slobozia1922154515208

* – echipă penalizată cu un punct pentru folosirea unei jucătoare în stare de suspendare

 

 

 

Lasă un comentariu

XHTML: Html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>