Articol publicat în data de: Dum, 30 Oct 2016

Fotbaliștii CSM Roman, învinși de Aerostar Bacău

pascani20 fotbalÎn acest final de săptămână s-au disputat meciurile etapei a 10-a a seriei I a Ligii a 3-a de fotbal. În cadrul acestei etape, CSM Roman a evoluat în deplasare, pe terenul Aerostar Bacău, vineri, 28 octombrie, de la ora 15. Gazdele au învins cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Chirilă, în minutul 13, și Mihăeş, în minutul 71.

În cadrul acestei runde au mai fost programate partidele: Sporting Lieşti – Atletico Vaslui 1-0, Olimpic Cetate Râşnov – Ştiinţa Miroslava 3-0, Sportul Chiscani – CSM Paşcani 0-1, Metalosport Galaţi – AFC Hărman 1-4, Avântul Valea Mărului – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    2-4, AFC Odorheiu Secuiesc – Olimpia Râmnicu Sărat 2-0. SC Bacău a stat.

Etapa viitoare, CSM Roman va întâlni, pe teren propriu, Sporting Lieşti.

1 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 9 7 2 0 12-4 23
2 AFC Hărman 9 7 1 1 21-5 22
3 Sporting Lieşti 10 6 1 3 14-9 19
4 Atletico Vaslui 9 6 0 3 24-11 18
5 Olimpia Râmnicu Sărat 10 5 1 4 17-12 16
6 Aerostar Bacău 10 4 2 4 16-12 14
7 Ştiinţa Miroslava 9 4 1 4 11-11 13
8 Metalosport Galaţi 8 4 1 3 6-8 13