CSM Roman pierde în deplasare la CSM Galați

CSM Roman pierde în deplasare la CSM Galați

 

 

Liga Națională de handbal feminin a programat, la finalul săptămânii, partidele contând pentru etapa a șaptea. În finalul rundei, duminică, 28 octombrie, de la ora 17.30, CSM Roman a evoluat în deplasare, pe terenul formației CSM Galați.

Gazdele s-au impus cu scorul de 22-20, după ce la pauză romașcancele conduceau cu 12-10. Pentru CSM Roman au marcat: Khavronina – 5 goluri, Todor – 4 (2 din lovituri de la 7 metri), Manea – 4, Agrigoroaie – 3, A. Simion – 2, Polocoșer – 1, Ivan 1. Pentru CSM Galați au punctat: Gogu – 6 (2 din lovituri de la 7 metri), Cioaric – 6, Conache – 3, Sheiko – 3 (1 de la 7 metri), Balaban – 2, Livrinikj – 1, Cîlici – 1. Lovituri de la 7 metri: 4 pentru CSM Roman, 2 transformate (au ratat A. Simion și Khavronina); 6 pentru CSM Galați, 3 transformate (au ratat Gogu, Livrinikj și Sheiko). Eliminări de 2 minute: 5 pentru CSM Roman, 5 pentru CSM Galați.

În cadrul etapei a șaptea, în Liga Națională de handbal feminin au mai fost programate partidele: CSM București – Măgura Cisnădie 36-19, Minaur Baia Mare – CSM Slatina 29-26 (sâmbătă, 27 octombrie), SCM Craiova – Gloria Bistrița 19-22, Gloria Buzău – Corona Brașov 19-25, HC Zalău – CSU Cluj-Napoca 38-32, Dunărea Brăila – SCM Râmnicu Vâlcea 27-31 (duminică, 28 octombrie).

Etapa viitoare, la finalul acestei săptămâni, CSM Roman va întâlni, pe teren propriu, Dunărea Brăila.

 

Clasament:

1SCM Rm. Vâlcea770018514521
2CSM București760119214118
3Corona Brașov751118115816
4Măgura Cisnădie742116717014
5Minaur Baia Mare741218017513
6SCM Craiova740318616512
7Gloria Bistrița740316816212
8HC Zalău732218517511
9Gloria Buzau731315115910
10CSM Slatina72141511647
11CSM Galați72141441697
12Dunărea Brăila70161531911
13CSU Cluj-Napoca70071702010
14CSM Roman70071511890

 

 

 

 

 


COMENTARII

WORDPRESS: 0