Articol publicat în data de: Dum, 06 Noi 2016

CSM Roman nu a putut trece pe teren propriu de Sporting Liești

pascani20 fotbalÎn acest sfârșit de săptămână s-au disputat meciurile etapei a 11-a a Ligii a 3-a de fotbal, seria I. În cadrul acestei etape, CSM Roman a evoluat pe teren propriu, vineri, 4 noiembrie, de la ora 14.00, în compania echipei Sporting Liești. După ce fotbaliștii romașcani au deschis repede scorul, în minutul 9, prin Brăescu, oaspeții au egalat, după pauză, în minutul 71, din lovitură de la 11 metri, prin Adamache.

În cadrul acestei etape, în seria I au mai fost programate partidele: Atletico Vaslui – Olimpic Cetate Râşnov 0-0, CSM Paşcani – Metalosport Galaţi 0-1, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – AFC Odorheiu Secuiesc 8-0, SC Bacău – Aerostar Bacău 1-1, Ştiinţa Miroslava – Sportul Chiscani 3-1, AFC Hărman – Avântul Valea Mărului 5-0. Olimpia Râmnicu Sărat a stat. Etapa viitoare, CSM Roman va juca în deplasare, la Olimpic Cetate Râşnov.

1. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 10 8 2 0 20-4 26
2. AFC Hărman 10 8 1 1 26-5 25
3. Sporting Liești 11 6 2 3 15-10 20
4. Atletico Vaslui 10 6 1 3 24-11 19
5. Olimpia 2010 Rm. Sărat 10 5 1 4 17-12 16
6. Știința Miroslava 10 5 1 4 14-12 16
7. Metalosport Galaţi 10 5 1 4 7-11 16
8. Aerostar Bacău 11 4 3 4 17-13 15