CSM Roman își păstrează locul al cincilea după etapa a 23-a a Ligii Naționale

CSM Roman își păstrează locul al cincilea după etapa a 23-a a Ligii Naționale

 

Între 29 martie și 3 aprilie s-au disputat meciurile etapei cu numărul 23 a Ligii Naționale de handbal feminin. În cadrul acestei runde, CSM Roman a avut pauză, având programat în calendarul inițial al campionatului meci pe teren propriu cu Cetate Deva, echipă care s-a retras din campionat la începutul acestui an.

Etapa a 23-a a programat partidele: CSM București – CSM Bistrița 34-27 (miercuri, 29 martie), SCM Craiova – Corona Brașov 28-22 (sâmbătă, 1 aprilie), Dunărea Brăila – U Cluj 29-25, Danubius Galați – Măgura Cisnădie 22-27 (duminică, 2 aprilie), HC Zalău – HCM Râmnicu Vâlcea 32-21 (luni, 3 aprilie). CSM Roman și Unirea Slobozia au avut pauză.

Etapa viitoare, CSM Roman va evolua în deplasare, luni, 10 aprilie, pe terenul echipei HCM Râmnicu Vâlcea. Începând cu data de 29 martie, la conducerea echipei CSM Roman se află Viorel Lazăr, după plecarea de la echipă a antrenorului Gheorghe Covaciu.

 

Clasament:

1CSM București20190161643257
2Dunărea Brăila20141551349643
3SCM Craiova20122653348338
4HC Zalău19122548544638
5CSM Roman1984747645328
6HCM Rm. Vâlcea1991947050428
7Corona Brașov20811151053025
8U Cluj20631149750421
9CSM Bistrița19701250953721
10Măgura Cisnădie19621143650020
11Danubius Galați20501542151214*
12Unirea Slobozia1922154515208

* – echipă penalizată cu un punct pentru folosirea unei jucătoare în stare de suspendare

 

 


COMENTARII

WORDPRESS: 0