CSM Roman, învinsă în deplasare de CSM Slatina

CSM Roman, învinsă în deplasare de CSM Slatina

 

 

Echipa de handbal feminin CSM Roman a evoluat sâmbătă, 12 mai, de la ora 11, pe terenul echipei CSM Slatina, în cadrul unei partide contând pentru etapa a 25-a, penultima, a Ligii Naționale.

La fel cum a făcut-o și în tur, când a învins la Roman cu scorul de 30-27, echipa din Slatina s-a impus sâmbătă și pe teren propriu, cu 29-21, după ce la pauză scorul era 16-11 în favoarea gazdelor, care, cu această victorie, au prima șansă la ocuparea locului al zecelea și rămânerea fără baraj pe prima scenă handbalistică.

Pentru CSM Roman au marcat: Popa – 6 goluri, Iovănescu – 5, De Sousa – 2, Boljevic – 2, Vartic – 2, Ana Maria Simion – 2, Anca Polocoșer – 1, Stoleru – 1. Lovituri de la 7 metri: 4 pentru CSM Roman, 3 transformate; 3 pentru CSM Slatina, toate ratate. Eliminări de 2 minute: 2 pentru CSM Roman, 2 pentru CSM Slatina.

În cadrul etapei a 25-a a Ligii Naționale de handbal feminin au mai fost programate partidele: HC Zalău – Danubius Galați 27-19, U Cluj – AHCM Slobozia 22-20, CSM Bistrița – Rapid București 37-21 (sâmbătă, 12 mai), HCM Râmnicu Vâlcea – Măgura Cisnădie (duminică, 13 mai), CSM București – Dunărea Brăila (15 mai), SCM Craiova – Corona Brașov (17 mai).

Etapa viitoare, ultima a acestui sezon, CSM Roman va întâlni sâmbătă, 19 mai, pe teren propriu, Universitatea Cluj.

 

Clasament:

1CSM București24230175453169
2Măgura Cisnădie24163561055151
3SCM Craiova23154459250949
4HCM Rm. Vâlcea24151860954946
5HC Zalău25142965261044
6CSM Bistrița25133965463542
7Corona Brașov241201262163236
8CSM Roman251201360562336
9Dunărea Brăila24931253557730
10CSM Slatina25821557562026
11U Cluj25721662470323
12Danubius Galați25701849355821
13AHCM Slobozia25521854164417
14Rapid București24402059471712

 

 

 

 

 


COMENTARII

WORDPRESS: 2
  • Ionut 2 luni

    Bani aruncați la cos de către primărie! VA FACEȚI DE RAS FETELOR!!Mai trebuie sa va bata și Cluj ca sa închiriați sezonul în fata noastră cu o mare rușine! „Felicitări „administrației locale!

  • Suporter@@@ 2 luni

    Sunt cu gandul la alte echipe iar primarul,trebuie ,si el sa nu stea cu gandul la cardurile jucatoarelor!!!! Sa fie platite atat cat au jucat!!! Rusine,rusine,rusine!!