CSM Roman învinge fără probleme Cetate Deva

CSM Roman învinge fără probleme Cetate Deva

HCM Roman va juca în deplasare, la Deva
Meci de trei puncte pentru CSM Roman, duminică, la Deva
HCM Roman a pierdut la Deva

 

CSM Roman U ClujDuminică, 13 noiembrie, CSM Roman a evoluat, în deplasare, de la ora 18, pe terenul echipei CSM Cetate Devatrans, într-un meci contând pentru etapa a 10-a a Ligii Naționale de handbal feminin.

Jucătoarele romașcane antrenate de Gheorghe Covaciu s-au impus fără probleme în fața ultimei clasate, cu scorul de 35-18, după ce la pauză CSM Roman conducea cu 19-8. Pentru CSM Roman au marcat: Popescu – 8 goluri, Agrigoroaei – 6, Stoleru – 5, Glibko – 4, Iuganu – 4, Tomescu – 3, Chitacu – 2, Vartic – 1, Cîlici – 1, Dinu – 1.

„Fetele au intrat în joc cu o determinare bună, au luat jocul în serios din primele minute și am câștigat partida. Felicit întreaga echipă pentru jocul prestat. Suntem într-o ușoară creștere de formă, avem o determinare foarte bună mai ales pe faza de apărare și pe ducerea mingii pe faza a doua, acolo unde am câștigat jocul și unde s-a făcut diferența de scor”, a declarat antrenorul principal al CSM Roman, Gheorghe Covaciu.

În cadrul etapei a zecea a Ligii Naționale de handbal feminin au mai fost programate partidele: U Cluj – Dunărea Brăila 30-18 (miercuri, 9 noiembrie), Măgura Cisnădie – Danubius Galați 19-20 (sâmbătă, 12 noiembrie), CSM Bistrița – CSM București 25-35, HCM Râmnicu Vâlcea – HC Zalău 25-29 (duminică, 13 noiembrie), Corona Brașov – SCM Craiova (luni, 14 noiembrie). Unirea Slobozia a stat.

Etapa viitoare, CSM Roman va evolua pe teren propriu, joi, 17 noiembrie, în compania HCM Râmnicu Vâlcea.

Clasament:

1CSM București1090130520327
2Dunărea Brăila971123622022
3Corona Brașov951323422016
4HC Zalău951322221616
5CSM Bistrița950425425115
6SCM Craiova841321120413
7HCM Rm. Vâlcea941422122413
8Măgura Cisnădie941421823813
9CSM Roman933322520712
10U Cluj931523222410
11Danubius Galați (*)103071962268
12Unirea Slobozia91262272525
13Cetate Deva90091912870

* – echipă penalizată cu un punct pentru folosirea unei jucătoare în stare de suspendare

 


COMENTARII

WORDPRESS: 1
  • Popescu 7, Glibko 6, Iuganu 5, Agrigoroaei 5, Stoleru 5..etc

  • error: Content is protected !!