Câștigătorii concursului de înot intercluburi

Câștigătorii concursului de înot intercluburi

La finele săptămânii trecute, la Sala Sporturilor din Roman, s-a desfășurat concursul de înot intercluburi, care a reunit un număr de 46 de sportivi (24 fete și 22 băieți) de la 3 cluburi de înot: C.S.M Roman, C.S. Sporting Piatra Neamț, C.S. For Fun Tg. Neamț.
Câștigătorii au fost premiați cu medalii și diplome, iar câștigătorii locului I au primit și cupe.

INTERCLUBURI
BĂIEȚI Categoria Locul Nume și prenume sportiv Clubul de care aparține sportivul

2012 III Pintea Robert For Fun Tg.Neamț
II Cojiță Mihai CSM Roman
I Bucur David CSM Roman

2011 I Roșca Ștefan CSM Roman

2010 II Cuibar Octavian For Fun Tg.Neamț
I Lungu Darius CSM Roman

2009 III Luca Ștefan CSM Roman
II Prună Răzvan CSM Roman
I Grigorcea Luca Sporting P. Neamț

2008 II Maftei Ștefan For Fun Tg.Neamț
I Laicu Rareș Sporting P. Neamț

2007 II Stoica Ștefan CSM Roman
I Tehenea Andrei Sporting P. Neamț

2006 III Butnaru Darrin CSM Roman
II Neamțu Cosmin CSM Roman
I Serea Răzvan Sporting P. Neamț

2005 II Nedelcu Rareș CSM Roman
II Biciușcă Daniel CSM Roman
I Nedelcu Radu CSM Roman
I Luca Nicu CSM Roman

FETE Categoria Locul Nume și prenume Clubul de care aparține sportivul

2012 II Maftei Alexandra For Fun Tg.Neamț
I Păduraru Smaranda CSM Roman

2011 I Andrei Karina For Fun Tg.Neamț

2010 III Butnaru Emanuela For Fun Tg.Neamț
II Serea Ana For Fun Tg.Neamț
I Dănilă Daria CSM Roman

2009 III Buzdea Maria For Fun Tg.Neamț
II Ghiorghiu Jesica CSM Roman
I Olariu Alexia Sporting P. Neamț

2008 III Cîrcu Ariana CSM Roman
II Mujdei Daria Sporting P. Neamț
I Merealbe Briana Sporting P. Neamț

2007 III Amariei Natalia Sporting P. Neamț
II Blaga Otilia Sporting P. Neamț
I Apetrei Clara Sporting P. Neamț

2006 I Sava Alexia For Fun Tg.Neamț

AMATORI
La categoria amatori au concurat 110 sportivi care au obținut următoarele rezultate:

BĂIEȚI: FETE:
Categoria 2013-2014: Categoria 2013-2014:
Locul III Ciobanu Cosmin Locul I Cobzaru Chiara
Locul II Popovici Marian
Locul I Levărdă Ștefan

Categoria 2011-2012 Categoria 2011-2012
Locul III Marin Roberta Locul III Tarhon Andreea
Locul II Apăvăloaie Dragoș Locul II Adăscăliței Daria
Locul I Vernica Dragoș Locul I Diaconu Caterina

Categoria 2009-2010 Categoria 2009-2010
Locul III Stoica Alex Locul III Harib Anastasia
Locul II Apăvăloaie Matei Locul II Acatrinei Crina
Locul I Pascaru Luca Locul I Asmarandei Maria

Categoria 2007-2008 Categoria 2007 – 2008
Locul III Dodan David Locul III Divile Daria
Locul II Moacă Kevin Locul II Enășcuț Martina
Locul I Moise Ciprian Locul I Pascariu Ariana

Categoria 2005-2006 Categoria 2005-2006
Locul III Mardare Eugen Locul II Fălceanu Codruța
Locul II Bălăiță Andrei Locul I Adăscăliței Larisa
Locul I Fălceanu Călin
Premianții au fost recompensați cu diplome și medalii, iar tuturor celorlalți participanți le-au fost înmânate diplome de participare.

 


COMENTARII

WORDPRESS: 0