Articol publicat în data de: Dum, 02 Oct 2016

A patra înfrângere la rând pentru fotbaliştii CSM Roman

pascani20 fotbalSeria I a Ligii a 3-a de fotbal a programat, în acest sfârşit de săptămână, partidele etapei a cincea, în cadrul căreia CSM Roman a evoluat în deplasare, sâmbătă, 1 octombrie, pe terenul Știinţei Miroslava.

Fotbaliştii romaşcani au înregistrat un nou eşec, al patrulea la rând, cu scorul de 1-2. Golurile au fost marcate de D. Munteanu jr., pentru gazde, în minutele 27 şi 82, respectiv Lupuşoru, pentru romaşcani, în minutul 76. Rezultatul trimite formaţia CSM Roman pe locul al 14-lea al clasamentului, penultimul. În sezonul trecut, formaţia romaşcană înregistra a patra înfrângere abia în etapa a 22-a, într-un moment în care se afla în partea de sus a clasamentului, pe locul al patrulea, având deja 12 victorii şi şapte rezultate de egalitate.

În cadrul etapei a cincea, în seria I a Ligii a 3-a de fotbal s-au mai înregistrat rezultatele: Atletico Vaslui – Olimpia Râmnicu Sărat 3-1, CSM Paşcani – SC Bacău 3-3, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Aerostar Bacău 0-0, AFC Odorheiu Secuiesc – Sporting Lieşti 0-3, Avântul Valea Mărului – Olimpic Cetate Râşnov 3-3, Metalosport Galaţi – Sportul Chişcani 0-0. AFC Hărman a stat. Etapa viitoare, CSM Roman va întâlni, pe teren propriu, liderul seriei, Atletico Vaslui.